Blog


Tipy, triky, návody


 


Články a zajímavosti


 

Pro práci ve SketchUpu a pro SketchUpu


 

 

Výrobci a výrobky

 


 

Vše O a PRO design

 


 

 

Na FB jsme pro vás vytvořili novou skupinu o SketchUpu. Přidejte se k nám a sledujte, co kdo řeší, umí, nabízí ... Pomozte nám přinést život do tohoto nového seskupení :-)
Momentálně zde od nás budete nalézat krátká videa s drobnými návody pro lepší využití programu. 

PŘIDEJTE SE

 

Aktuální nová verze oblíbeného programu pro renderování v mnohém překvapila. Vývojáři se tentokrát soustředili na výrazné vylepšení kvality výstupu, což je opravdu poznat.

Přibylo několik nových funkcí, založených na novém fyzickém enginu, který vylepšuje fotorealistický vzhled vašich modelů

 

Slíbili jsme si vymodelování klenby z předešlého Tipu zase trochu jinak … 

 

Dnes si ukážeme jeden z možných postupů pro modelování trochu odlišného druhu křížové klenby.

 

Jak jednoduše vytvořit žebra klenby. Celý postup si ukážeme na klenbě křížové, ale obecně je aplikovatelný i na jiné druhy kleneb.

 

Dnes se podíváme na další typ klenby - na klenbu křížovou. Často se s ní můžete setkat ve starší zástavbě. Křížová klenba vznikne průnikem dvou kleneb valených a jejich následným očištěním.

 

Dnes další tipy na postup modelování klenby klášterní a zrcadlové. Vyzkoušejte a obdobně modelujte také kopule na různých základnách.

 

Vnásledujících několika tipech se budeme věnovat tomu, jakým způsobem vymodelovat různé architektonické prvky. Dnes: klenba valená, stlačená a valená kónická.

 

SketchUp je úžasný program. Lze v něm mnohými cestami dojít ke stejnému cíli. A pochopení zdánlivých maličkostí dokáže často velice zjednodušit práci.

 

Někdy i ty nejjednodušší tipy mohou přinést nečekaný výsledek. Zjednodušte si práci s   pohybem modelu a využijte všechny možnosti, které vám poskytuje vaše myš. Proč dělat  věci složitě, když existuje snadné elegantní řešení.

 

Naučte se správně a efektivně zacházet s nástrojem Kružnice. Ovlivněte počet jejích segmentů (a to i dodatečně po umístění kružnice), zadávejte poloměr tak, aby jste si při následném modelování ušetřili nepříjemnosti ...

 

Od verze SketchUpu 7 umí komponenty divy. V PRO verzi programu můžete vytvářet tzv. Dynamické komponenty, komponenty se specifickými proměnnými vlastnostmi, ve free verzi prohlížet a pracovat s nimi.

Radiátory Zehnder Charleston nabízí zdravější teplo, oázu tepelné pohody a nadčasový design pro klasický i moderní styl. Přináší výjimečnou variabilitu a ideální řešení pro nízkoteplotní otopné soustavy. Mají dlouhou životnost a mnoho dalších předností pro vytápění. Kombinují nejmodernější technologii s vysokým podílem sálavého tepla a dlouholeté zkušenosti spolu s precizní výrobou. Nechte se následujícím článkem a obrázky inspirovat.

 

Již 17 let vyrábí firma EDEL - nábytek spol. s.r.o. nejen sériový čalouněný nábytek, ale zabývá se také individuální zakázkovou výrobou. Nyní máte možnost pracovat s 3D modely sedacích souprav v několika dostupných formátech.

 

Vybavení koupelny by mělo splňovat představy o kráse, stylu a pohodě, ale zároveň musí být spolehlivé, bezpečné a odolné. Tímto se také řídí společnost RIHO CZ, a. s., výrobce koupelnových systémů, které jsou špičkou ve svém oboru a českém trhu již 20 let.
 

S volně stojícími koupacími vanami od Kaldewei přinášejí architekti a interiéroví návrháři do koupelen výjimečnou třešničku na dortu. Mnohokrát oceněné koupací vany německého výrobce přesvědčují svým jedinečným designem, nejvyšší kvalitou a výjimečnými materiálovými vlastnostmi smaltované oceli Kaldewei 3,5mm

 

Prémiová kolekce ložnicového nábytku LaVista Collection byla vytvořena podle návrhu designéra Jaroslava Juřicy. Kolekce LaVista právem získala Cenu šéfredaktorů DESIGNBLOKU 2014 v kategorii NEJLEPŠÍ NOVÝ NÁBYTEK. Cenu MODDOM 2014 udělila firmě JELÍNEK za kolekci LaVista také INCHEBA a.s.

 

Dětský rostoucí nábytek Moll svým designem neomrzí jak malého prvňáčka, tak i dospělého člověka, ať už je to výběrem z několika dekorů s motivem dřeva nebo bílou, tak i barevnými doplňky, které si můžete měnit podle měnícího se vzhledu interiéru či věkem člověka.

 

Zvolit do jídelen či obývacích prostor dřevěné židle není nikdy krokem vedle. Dokáží v sobě totiž skvěle prolnout funkční, estetické i ergonomické nároky majitele.

 

To jsou základní rysy pro volně stojící vany RIHO. Vany, které jsou vyrobeny z litého mramoru, jsou ozdobou každé koupelny. Jako novinka, nyní na přání, k dodání ve všech barvách Sikkens!   

         

Náš stánek na letošních jarních výstavách 2014 NÁBYTOK A BÝVANIE v Nitře a FOR FURNITURE v Praze se těšil skutečně velkému zájmu návštěvníků.  

    

Doba, kdy se lidé stěhovali z měst do satelitních městeček vybudovaných vedle původní vesnické zástavby s vidinou klidného bydlení v přírodě skončila. Přichází doba, kdy se do popředí dostávají ryze praktická hlediska - Článek interiérové designérky Markéty Aniolové vás provede tématem bydlení ve městě.

 

Líbí se vám design a rádi byste pronikli do jeho podstaty. Není nic snadnějšího, než se přihlásit do školy. Jana Hradecká, zakladatelka první Interier design školy v ČR Intermezzo, nám prozradila několik možností…    

 

Přečtěte si základní informace o tvorbě fotorealistických vizualizací ze SketchUp 3D modelů. Třeba si některou z možností vyberete i vy.    

     

 

 

Na su model publikují

Aktuálně

 1. 10.12.2019 - Workshop SketchUpu  -  Tentokrát v PRAZE

   

  Jak na model nejen interiéru bez zbytečných chyb !

  Workshop ve Vysokém Mýtě proběhl. A na četné žádosti uživatelů programu pořádáme stejnou akci v Praze.

   

  Přijďte také. 

   

  Tentokrát prostory OAK GROUP , hned vedle metra Kačerov.

   

  Projdeme s vámi tipy a triky pro práci ve SketchUpu. A Chybět nebude ani vánoční překvapení :-)

   

   

   
 2. 2.-3.10.2019 - Workshop SketchUpu  -  Jak na model nejen interiéru bez zbytečných chyb !

   

  Koketujete se SketchUpem a máte množství otázek?

  Pracujete v programu už delší dobu a cítíte, že by bylo fajn posunout se dál?

   

  Pak jste tu na správném místě. Právě pro vás chystáme první WORKSHOP ve školícím centru IDEAPLAN Vysoké Mýto a to na téma SketchUp. Těšíme se na vás :-)

   

  Více INFO

   

 3. 9.3.2018 - nově modely - část sortimentu české firmy EDEL nábytek spol.s.r.o. - sedací soupravy, křesla, taburety .... Stáhněte celé řady sedacích souprav, nebo jenom vybrané modely. Dejte nám v komentářích vědět, jak se vám líbí. 

 4. 25.1.2018 - nově pro vás připravujeme sérii školení v Praze a ve Vysokém Mýtě. Sledujte záložku ŠKOLENÍ

 5. 1.7.2017 - web sumodels.cz se osamostatnil a přestal být součástí firmy ADS Studio