Interiéru sluší dřevěné židle

Interiéru sedí dřevěné židle

Hladké, čalouněné, přírodní, v barvě. Zvolit do jídelen či obývacích prostor dřevěné židle není nikdy krokem vedle. Dokáží v sobě totiž skvěle prolnout funkční, estetické i ergonomické nároky majitele. K tomu přidají ještě příjemně hřejivý povrch, neopakovatelnou kresbu a osobitý interiér je na světě.

 

Moritz

Velkoryse řešeným prostorám sedí židle a křeslo z prémiového setu Moritz, který pro TON navrhl rakouský designér Kai Stania. Tvoří je čalounění jemnou přírodní kůží, skrývající sedák z taštičkových pružin a vyztužené hrany. Pro konstrukci je použito ručně broušené dubové dřevo.

Moritz: TON, design Kai Stania/A

 

Mojo

Celodřevěný cantilever, který jako jeden z mála na světě dokázal přenést technologii ohýbání dřeva i do pérové podnože. Ergonomický tvar umožňující předozadní pohupování pomáhá aktivovat mozek a dělá z Mojo volbu pro kreativní kanceláře i domovy.

Mojo: TON, design Michal Riabič/SK

 

Tram

Design židle od Thomase Feichtnera, držitele Rakouské státní ceny za design, propojuje sedák tvarovaný moderními výrobními postupy a tradiční technologii ručního ohýbání bukové kulatiny. Jednoduché linie, odlehčující každý interiér, vznikly díky využití zádově opěrky zároveň jako spoje nohou.

Tram: TON, design Thomas Feichtner/A

 

Merano 

Křeslo oceněné prestižními Red Dot Design Award a Good Design zaujme na první pohled. Tvoří jej dvě osově se křížící ohnuté překližky postavené do kontrastu ke zcela rovným nohám, které zaručují perfektní stabilitu. V tomto roce k němu přibyla také židle a barová židle ve dvou výškách, které pracují s podobnými tvarovými principy.

Merano: TON, design Alexander Gufler/A

 

002

Minimalistická a do detailu promyšlená židle je re-designem klasiky no. 14.  Jejich šest dílů autor podělil dvěma a vznikla 002, složená pouze ze tří kusů. Dva z nich, ručně zpracované ohyby, jsou přitom zcela identické a vytváří nohy, opěradlo i područky zároveň. 

002: TON, design Jaroslav Juřica/CZ

 

Wave 

Pohodné houpací či lounge křeslo, ale i nevšední prostorový solitér. Wave vznikl k 150. výročí ohýbání nábytku v Bystřici pod Hostýnem jako re-design klasiky Dondolo. Při jeho ruční výrobě se využívají bukové hranolky v délce tří metrů, jedny z nejdelších vůbec.

Wave: TON, design Michal Riabič/SK

 

www.ton.eu

 

ZPĚT

Na su model publikují

Aktuálně

  1. 12.12.2018 - Chystáme pro vás první Workshop na téma SketchUp. Těšíme se na vás :-) Více INFO 

     

  2. 9.3.2018 - nově modely - část sortimentu české firmy EDEL nábytek spol.s.r.o. - sedací soupravy, křesla, taburety .... Stáhněte celé řady sedacích souprav, nebo jenom vybrané modely. Dejte nám v komentářích vědět, jak se vám líbí. 

  3. 25.1.2018 - nově pro vás připravujeme sérii školení v Praze a ve Vysokém Mýtě. Sledujte záložku ŠKOLENÍ

  4. 1.7.2017 - web sumodels.cz se osamostatnil a přestal být součástí firmy ADS Studio